Hemen ara WhatsApp iletişim
Telefon

Evden eve nakliyat sigortası; Emtia (yük ve eşya) sahipleri tarafından yaptırılan sigorta türüdür. Nakliyat şirketi sorumluluk sigortaları ise sadece nakliyeci firmaya yapılan bir sigorta türüdür. Nakliyatçı şirketler taşıdıkları yük ve eşyanın herhangi bir hasara ya da ziyana uğraması nedeniyle oluşabilecek sorumluluklarının bilincinde olarak beli bir limit belirlenerek sigortalı evden eve nakliyat yapılır.

Evden Eve Nakliye Sigortasını Neden Yaptırmanız Gerekiyor?

Evden eve nakliye sigortasını neden yaptırmanız gerekiyor? Eşyalarınızın taşımacılık esnasında istenmeyen bir hasara uğramaması adına yaptırmanız iyi olacaktır. Fakat daha önce nakliye hizmeti aldığınız bir firma ile çalışıyorsanız ve memnun kaldıysanız evden eve nakliyat sigortasına gerek olmayabilir. Bazı kurumsal evden eve nakliyat şirketleri eşyanıza gelebilecek her türlü zararı karşılamaktadır. İstanbul Erenköy sigortalı evden eve nakliyat şirketi gibi yıllardı profesyonel hizmet veren bir şirketle çalışmanız sizlere çok şey kazandıracaktır.  Evden Eve Nakliye sigortası yaptırırken, Erenköy nakliye şirketi tarafından sunulan sigortayı satın almayı seçebilirsiniz. Sigorta kullanmak size pahalı bir ürünün korunması huzurunu verir.

Evden Eve Nakliyat Sigortası Nedir?

Evden eve eşya sigortası, transit halindeki malları nihai perakende değerine kadar sigortalamak için kullanılır. Eşyalarınızın nakliye sırasında çalınması, kaybolması veya hasar görmesi durumunda, herhangi bir kesinti yapılmadan tam bir tazminat alırsınız.

Sigortalı Olmazsam Ne Olur?

Uluslararası yada şehirler arası bir eşya gönderdiğinizde kargonun kaybolması, çalınması veya hasar görmesi durumunda taşıyıcının sorumluluğunun sınırlı olduğunu unutmayın. Bu, taşıyıcının sorumlu olduğunu kanıtlasanız bile, yalnızca kısmen geri ödeme alacağınız anlamına gelir. Bir taşıyıcı sorumluluğu kabul ettiğinde, nakliye sigortası satın almadıysanız tazminat genellikle çok düşüktür.